czwartek, 23 czerwca 2016

Poweekendowe refleksje
O ile jubileusze obchodzone pod rządami dyktatorów wypadają zawsze sztywno i patetycznie, o tyle imprezy upamiętniające ważne wydarzenia w państwach demokratycznych często przybierają ton pogodnego słowa na niedzielę, które stroni od konfliktowych wątków. A przecież akurat 25-lecie polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie byłoby najlepszą sposobnością do wspólnej rozmowy, do debaty w „kameralnej skali głosu” (Reiner Kunze), okazją do znalezienia wspólnego języka. O tym między innymi rozmawialiśmy w wywiadzie, który przed kilkoma dniami przeprowadziło ze mną berlińskie DeutschlandRadio i w którym właśnie starałem się NIE perorować z „pozycji pisarza miejskiego”.

Czytelnicy polskiej wersji tego blogu mogą teraz przynajmniej po modulacji mojego głosu rozpoznać, czy zdołałem uniknąć owego statecznego tonu ;-))

Als Stadtschreiber in Breslau
Die historischen Brüche der Stadt interessieren den Stadtschreiber Marko Martin. Der Schriftsteller ist seit April in Breslau und widmet sich seinen Erlebnissen in einem Blog. Marko Martin im Gespräch mit Jörg Magenau

www.deutschlandradiokultur.de
Teilen

0 komentarze:

Prześlij komentarz